Co se děje NA VĚTVI

Budovatelský rok 2023 je za námi! Společnými silami se nám podařilo zdvojnásobit kapacitu školy a vytvořit tak úžasné zázemí pro současné i budoucí Větváky. Už to nebylo divadlo pár herců, ale do práce se s nesmírným nasazením zapojili všichni rodiče a hlavně děti, které si stavbu vlastní školy náležitě užily i se vší potřebnou osvětou (rozpočty,...

Díky finanční podpoře NADACE VERONICA je nyní kompletní naše výbava pro chov včel, koček a slepic. Větvácký dvoreček může začít hospodařit. Děkujeme!

Naši čtvrteční expedici jsme tentokrát naplnili samosběrem jablíček pro Potravinovou banku Brno. Úžasné místo sadů a krásný den pro naši další aktivitu, kterou se učíme, jak snadné a přirozené je pomáhat. Stačí najít jen čas a vhodnou organizaci, která se nebojí netradičních činností! Děkujeme tak Sadům Starý Lískovec, za důvěru v naše schopnosti a...

11. 10. 2022 jsme realizovali přednášku Klima pro Brno - Jak může každý přispět ke snižování emisí. Účast byla hojná, v knihovně téměř nestačily skládací židle. Odnesli jsme si toho mnoho. Nejdiskutovanější úvaha byla o směřování toku úspor - pokud se mi podaří něco ušetřit - čas či peníze - je potřeba to směřovat do ekologické spotřeby... Tak...

V říjnu jsme podnikli náš první poctivý školní výlet - ZPÁTKY DO JESKYNÍ...! Gratulujeme všem (většinou) šestileťákům, že zvládli 3denní samostatný pobyt mimo domov a do posledních zbytků sil si užili všechny jeskyně, plazivky, pády do potoků, drcení zrní, opekání pořád něčeho na ohni, malování jeskynních maleb, večerní tančení, pravěké příběhy,...

Druhý větvácký rok byl zdárně započat a vstoupili jsme do školního roku 2021/2022.

A máme zasazené zachránĕné hrušky z NADACE VERONICA, s jejichž distribucí jsme pomáhali. Připili jsme na jejich zdraví hruškovým džusem a snad se jim bude NA VĚTVI dařit!

UVÍTACÍ ODPOLEDNE pro rodiče a jiné příslušníky, které jsme přesunuli z deštivého 1. září, se tentokrát uskutečnilo a vydařilo! Děti připravily stanoviště s ukázkami toho, co ve škole v září zkusily a co se jim nejvíc líbilo. Každý si namaloval s rodiči svoji židli, protože na vlastnoručně malovanou se každý rád posadí. Další příjemné chvilky jsme...

VÝSLEDEK SBÍRKY Z ČESKÉHO DNE PROTI RAKOVINĚ JE JIŽ ZNÁM! Větvákům a Človíčkům se podařilo prodejem kytiček vybrat krásných 1.991,- Kč!! A nejen to, děti takto poznaly, že můžou někomu pomoct, není to nic složitého a přináší to nečekaně příjemný pocit. Někteří v sobě navíc objevili netušený obchodnický talent, když dokázali prodat 2 až 3 kytičky...

Déšť padal od začátku až do konce. Bahení klouzačka z prudkého kopce dolů i nahoru byla zdárně překonána. Test 7-hodinového programu na 36 m2 proběhl úspěšně. Všechny děti i průvodci byli báječní!Vyrobili jsme si první potřebnosti do jurty. Sestavili jsme si svoje větvácká pravidla pro společné bytí, protože co si člověk stanoví sám, snáze se mu...

V prázdninovém čase od 8. do 31. 8. vznikala ve školním zázemí jurta - naše hlavní školní budova. Výsledek je velkolepý. Obrovský dík patří všem, kteří se účastnili téměř každodenních brigád, i když by jinak nĕco slavili, rekreovali se, stavĕli vlastní dům, rodili... prostĕ všem, kdo jsou schopni upozadit vlastní potřeby ... potom může vzniknout...