KDE je NA VĚTVI

Přírodní škola NA VĚTVI má své zázemí v Brně na zahradě na Červeném kopci ve slepé části ulice Vinohrady, viz. mapa v sekci Kontakt.

Jde o katastrální území Pisárky a v sousedství jsou tak městské části Nový a Starý Lískovec, Bohunice, Kohoutovice a Štýřice. V nejbližším dosahu jsou MHD linky 61 a 69, zastávka Kamenice (vzdálenost 600 m) a linky 25, 37, 50, E56 a 82, zastávka Univerzitní kampus (vzdálenost 800 m).

Zahrada se nachází hned vedle dubového lesa, v blízkosti řeky, louky a ostatních potřebných učebních prostor. Na zahradě máme zázemí v podobě jurty a maringotky. V průběhu tohoto roku dále  pracujeme s dětmi a rodiči na zvelebování naší přírodní zahrady. Vzniká minifarma s drobnými domácími zvířaty. Předpokládáme i dobudování lesní učebny vedle školy a venkovní učebny na zahradě.

Velikost zázemí bude růst kontinuálně v souvislosti s počtem dětí a dotačními možnostmi. 

Děti z Nulťáčku a prvního trojročí vyzvedáváme vždy mezi 8:00 - 8:15 na dohodnutém místě u OC Campus, kde na ně čeká průvodce, se kterým se vydají do školy. Mezi 16:15 - 16:30 děti doputují s průvodcem zpět na dohodnuté místo u OC Campus.