KDO jsou lidé NA VĚTVI

Našimi průvodci jsou lidé s barvitou mimoškolní a někdy i školní pedagogickou praxí, kteří se nyní rozhodli působit v místě, kde mají děti svůj život více ve vlastních rukách. 

Nevíme všechno. Naopak, přiznáváme, že toho o světě ještě hodně nevíme. NA VĚTVI je společenstvím učících se lidí. Právě v těch situacích, kdy něco nevíme, neumíme nebo když uděláme chybu, ukážeme dětem rádi cestu, jak se s tím vypořádat. A to se jim v tomto století bude hodit.


Veronika Srbecká

statutární zástupce, průvodkyně mladší expediční skupinky a zpracovatelka všeho, co je zrovna třeba...

Až NA VĚTEV jsem se dostala, aby vzniklo místo, kde bychom děti podporovali v jejich nadšení ze světa a v radosti z objevování. Ve škole s dětmi ráda dávám do souvislostí vzdělání a život samotný.


Honza Múčka

průvodce starších celotýdeňáků a starší expediční skupinky

Vážím si své role ve škole Na Větvi, kde mám příležitost sdílet poznání a dovednosti a společně objevovat krásy přírody. Být součástí společenství, kde vzdělání nabízí inspiraci, a děti se učí s radostí a nadšením. Umožnit dětem rozvíjet jejich individualitu a kreativitu, vytvářet takové prostředí, kde se cítí součástí něčeho většího a smysluplného.


Magda Zapadlová

průvodkyně mladších celotýdeňáků

Nabíjí mě pobyt v přírodě a její zvuky, voda, vzduch, vítr, stromy, ráda zpívám, hraju na klavír, trochu na kytaru a zobcovou flétnu, ušila jsem už patery boty, někdy medituju, někdy nejím a jen přijímám energii, cvičím, někdy až moc chci a pak nic nejde. V rámci českého vzdělávacího a pracovního systému mám za sebou studium oboru český jazyk a hudební výchovu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity Brno, doktorát z hudební teorie a pedagogiky, spoustu let jsem učila klavíry na základní umělecké škole, přitom zpívala ve sboru, hrála v orchestru Městského divadla Brno a v Divadle na Orlí, zpívala s big bandem, tancovala swing, nějakou dobu žila v Austrálii, zkoušela nové věci, opouštěla staré věci, ale práce s dětmi, ta mě láká pořád.


Veronika Zahradníková

průvodce mladších i starších dvoudeňáků

Shodou různých okolností se z větváckého rodiče a bývalé průvodkyně po horách stala průvodkyně větvácká. A jsem za to moc ráda. Mám vystudovanou environmentalistiku a ekonomii a pracovala jsem v outdoorové cestovní kanceláři jako vedoucí klientského oddělení, markeťák a průvodce. Nicméně mě vždycky bavila práce s dětmi, ve skautu i na různých táborech pro dospívající. Krom toho jsem hrála na klavír a zpívala ve sboru a prošla různými sportovními, výtvarnými i fotografickými kroužky. Ale ze všeho nejvíc mě baví objevovat, jak se točí svět. A těší mě, že se do toho mohu pustit právě Na Větvi.


Luke Owen Johnstone

průvodce anglickým jazykem

Since coming to the Czech Republic one year ago, I have been searching for work playing outside with children, to continue the career I started in England. Na Větvi is almost exactly the project that I was looking for. I will run games and activities in English, so the children can learn the language through enjoyable experiences. Also, I will lead music classes/jam sessions, focused on drumming and rhythm, so the children will learn another way to express themselves without language at all. I'm very much looking forward to start playing and teaching "na větvi"!