KDO jsou lidé NA VĚTVI

Našimi průvodci jsou lidé s barvitou mimoškolní pedagogickou praxí, kteří se nyní rozhodli realizovat školu, kde mají děti svůj život více ve vlastních rukách. 

Nevíme všechno. Naopak, přiznáváme, že toho o světě ještě hodně nevíme. NA VĚTVI je společenstvím učících se lidí. Právě v těch situacích, kdy něco nevíme, neumíme nebo když uděláme chybu, ukážeme dětem rádi cestu, jak se s tím vypořádat. A to se jim v tomto století bude hodit.


Veronika Srbecká

statutární zástupce, průvodce expedicemi a světem psaní

Až NA VĚTEV jsem se dostala, aby vzniklo místo, kde bychom děti podporovali v jejich nadšení ze světa a v radosti z objevování, kde bychom jim dali do souvislostí vzdělání a život samotný, a kde bychom se pokusili stát tou změnou, kterou cítíme, že by měla mezi lidmi na naší planetě nastat.


                                                  Martina Krátká

průvodce krásou čtení, hrou na flétnu, rukodělnými aktivitami a světem kolem nás

"Být součástí přírodní školy NA VĚTVI je pro mě krásným spojením pobytu venku, trávení času s dětmi a smysluplného vzdělávání. Jsem studentka sociální pedagogiky a environmentálních studií a zkušenosti jsem zatím stihla nabrat v lesní školce, kroužcích a na dětských táborech. Volný čas trávím třeba sportem, tvořením, čtením a hraním na různé hudební nástroje. Chci být pro děti průvodcem ve světě kolem nás a spolu s nimi odkrývat jeho tajemství."


Luke Owen Johnstone

průvodce anglickým jazykem, světem rytmů a hudby

Since coming to the Czech Republic one year ago, I have been searching for work playing outside with children, to continue the career I started in England. Na Větví is almost exactly the project that I was looking for. I will run games and activities in English, so the children can learn the language through enjoyable experiences. Also, I will lead music classes/jam sessions, focused on drumming and rhythm, so the children will learn another way to express themselves without language at all. I'm very much looking forward to start playing and teaching "na větvi"!


Marie Škrdlíková

průvodce matematickými zákoutími a světem kolem nás

NA VĚTVI jsem, protože stejně jako děti potřebuji přírodu, pohyb a bezpečný prostor pro své učení a vnitřní růst. Věřím, že touha učit se, je v každém z nás a nejlépe se učíme to, v čem vidíme smysl. Já vidím smysl ve vzdělávání, a proto to chci dělat, jak nejlíp dovedu. Miluji příběhy, pohádky a knížky. Těším se, až s dětmi zkusím žonglování, nebo chození po laně. Jako průvodkyně chci být trpělivá, vnímavá a odvážná.


Kristýna Knotová

průvodce uměním psaní, výtvarnými činnostmi a světem kolem nás

NA VĚTVI jsem, protože jsem nerada při zemi. Mám ráda kreativní svět, který nenabízí rovnou cestu, ale klikatou pěšinku se spoustou odboček... Snažím se dětem ponechat jedinečnost a podporovat jejich tvůrčí činnost, jak v myšlenkové tak hmatatelné podobě.